Akupunktura: Co Mówi Tradycyjna Medycyna ChińskaJak zajść w ciążę szybciej? Może w tym pomóc akupunktura. W poprzednim poście pisaliśmy o naukowych dowodach na jej działanie u kobiet starających się o dziecko. Dziś napiszemy, jak działanie akupunktury tłumaczy Tradycyjna Medycyna Chińska (TMC).


Według TMC, terapia akupunkturą zwiększa płodność wpływając na ilość, jakość, oraz przepływ energii Qi oraz krwi w organizmie. Gdy Qi (zwana też Energią Życia) i krew krążą w ciele bez przeszkód, komórki, tkanki, i organy ciała są odpowiednio odżywione i działają prawidłowo.


Niepłodność, zgodnie z TMC, wynika z braku równowagi Qi i krwi w co najmniej jednym z następujących układów ciała (poniższe opisy oparte są o teorie i filozofie Wschodu):


Układ Nerek
Jajeczkowaniem kieruje układ Nerek. Nerki wytwarzają energię zwaną Jing Qi, która niezbędna jest dla zdrowego przebiegu ciąży. Jeżeli równowaga Nerek jest zachwiana, powodem może być niedostateczne wytwarzanie Jing Qi, a skutkiem – niepłodność. Akupunktura pomaga stymulować produkcję Jing Qi.


Układ Śledziony
Aby cykl miesiączkowy przebiegał normalnie i zaowocował zdrową ciążą, niezbędna jest odpowiednia ilość krwi w organizmie kobiety. Zachwianie równowagi układu Śledziony może powodować niedobory krwi. Akupunktura działa krwiotwórczo i wspomaga ukrwienie macicy.


Układ Wątroby
Poczęcie i prawidłowa ciąża mogą mieć miejsce tylko wtedy, gdy krew i Qi swobodnie przepływają przez organizm. Za ten przepływ odpowiada Wątroba. Jej dysfunkcja owocuje słabym ukrwieniem niektórych obszarów ciała. Może to prowadzić do depresji, nerwicy, stanów lękowych, a w konsekwencji, trudności z zajściem w ciążę.


Akupunktura i TMC to zdrowa, bezpieczna, i naturalna metoda leczenia niepłodności i wspomagania prawidłowego przebiegu ciąży. Oto kilka powodów, dla których warto spróbować akupunktury:


1) Akupunktura leczy nie objawy schorzeń ale ich przyczyny, uaktywniając naturalny potencjał ciała do samoleczenia.
2) Akupunktura i TMC są całkowicie naturalne – lekarze TMC nie stosują żadnych agresywnych leków typowych dla medycyny Zachodu, które niosłyby ze sobą skutki uboczne.
3) Akupunkturę i TMC można stosować w połączeniu z konwencjonalnymi terapiami, jak in vitro i inseminacja, aby zwiększyć ich skuteczność.
4) Praktyka TMC ma ponad 3000 lat i pomogła milionom ludzi osiągnąć dobre zdrowie.


Jak znaleźć dobry gabinet akupunktury w Polsce? Najlepiej wyszukać go na stronie Polskiego Towarzystwa Akupunktury.