Bezdechy nocne leczenie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wiadomo już, jak wielu ludzi cierpi na senny bezdech. Choć z początku wydaje się to nieprawdopodobne, jest to przypadłość ekstremalnie utrudniająca nam życie oraz codzienne funkcjonowanie. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej chorych chce się poddać leczeniu. Jednakże zanim się do niego przystąpi, należy się koniecznie poddać pewnym konkretnym badaniom, które zostaną opisane poniżej.
Zacząć należy od tego, że każdy chrapiący powinien się zbadać, czy nie występuje u niego bezdech. Chrapanie to pierwsza oznaka, że coś z naszym układem oddechowym jest nie tak, jak powinno być. Poza tym wykonać należy badanie polisomnograficzne. Jeżeli wykaże ono z niemal stuprocentową pewnością, że pacjent faktycznie cierpi na bezdechy nocne leczenie może zostać rozpoczęte.
Ponadto konieczne jest wykonanie również pewnych specyficznych badań mających na celu dokładne zlokalizowanie miejsca, w którym drogi oddechowe zostały zawężone. Wykonuje się je zazwyczaj w trakcie farmakologicznego snu, w który pacjent zapada po podaniu pewnych konkretnych środków.