Chcesz lepiej żyć? Uprawiaj sport.

Niemal każda stulatka i każdy stulatek pytany o swoje życie wspomina, że w przeszłości musiał dużo i ciężko pracować. To nie przypadek, że złotego wieku doczekują osoby aktywne ruchowo w przeszłości. Ruch bowiem to podstawa długiego i przede wszystkim zdrowego życia.
Odpowiednia dieta, uregulowany tryb życia, dbanie o kontakt z naturą, unikanie szkodliwych substancji i używek. To niezbędne, ale nie wszystkie składniki przepisu na lepsze i dłuższe życie. Lekarze są zgodni, że najważniejszy jest ruch. Dziś kiedy, dzięki technice, niewiele osób musi pracować tak ciężko jak niegdyś, by być zdrowym trzeba zacząć się ruszać regularnie. Najlepiej oczywiście uprawiać sport.
Wpływu sportu na ludzkie ciało nie sposób przecenić. Zacznijmy od tego, że wysiłek fizyczny regeneruje nasz organizm od wewnątrz: wzmacnia serce, mięśnie i kości, powiększa płuca, a zatem pozwala na głębszy oddech, poprawia ukrwienie całego ciała oraz obniża zawartość złego cholesterolu. Sport działa upiększająco: pozwala schudnąć, wyrzeźbić mięśnie, poprawić sylwetkę, co z kolei na wpływ na nasze samopoczucie i pewność siebie. Po trzecie wreszcie regularne ćwiczenia zapewniają organizmowi ochronę przed chorobami, zwiększając jego odporność.
Jeśli zatem chcesz dożyć długich lat w zdrowiu, nie ma innego wyjścia, jak rozpocząć regularne uprawianie sportu.