Suche i zniszczone włosy to problem niejednej kobiety. Jednak taki stan włosów ma konkretne przyczyny. Warto zatem dowiedzieć się, dlaczego włosy stają się przesuszone i zastanowić się co zrobić, by je odpowiednio wzmocnić i nawilżyć. Oto najczęstsze przyczyny przesuszania włosów.

gorące kąpiele. Gorąca woda zdecydowanie źle wpływa na wygląd i kondycję włosów. Sprawia, że stają się wysuszone, często również przetłuszczone. Dlatego nawet kobiety, które uwielbiają gorące kąpiele, powinny z nich zrezygnować. Lepiej myć włosy letnią wodą, a spłukiwać je chłodną. Dzięki temu nie będą tak wysuszone, a poza tym na dłużej zachowają świeżość.
ciepłe powietrze stosowane do stylizacji. Bardzo negatywnie na kondycję włosów wpływa częste używanie suszarki, prostownicy oraz lokówki. Gorące powietrze tylko dodatkowo je wysusza. Warto zatem ograniczyć stosowanie tych urządzeń do niezbędnego minimum. Można też wybrać suszarkę z chłodnym powietrzem lub stosować kosmetyki zabezpieczające włosy przed ciepłem. Dzięki temu na pewno poprawi się ich kondycja.

częste farbowanie włosów. Włosy niezwykle bardzo niszczą się i wysuszają, gdy często decydujemy się na farbowanie. Nawet najlepsze farby, które są mniej szkodliwe dla włosów i tak będą je obciążać, osłabiać i zmieniać ich strukturę. Warto zatem co jakiś czas dać włosom od takich zabiegów odpocząć, np. w czasie wakacji.
częste mycie włosów. Okazuje się, że za częste mycie włosów również jest dla nich szkodliwe. Włosy się wysuszają, a przede wszystkim są obciążone od nadmiaru szamponów, odżywek czy masek do włosów. Warto zatem ograniczyć ilość takich kąpieli – włosy wystarczy myć co dwa dni. Dzięki temu odpoczną i się wzmocnią. Jeżeli będą szybko się przetłuszczać, można sięgnąć po suchy szampon.

działanie słońca. Włosy stają się przesuszone, a zatem również zniszczone gdy są wystawione na działanie słońca. Ten problem pojawia się głównie w okresie wakacji, kiedy dużo czasu spędza się na słońcu, np. na plaży. Warto zatem włosy chronić – założyć kapelusz, czapkę czy chustę.
nieodpowiednie kosmetyki. Kondycja włosów zależy również od stosowanych kosmetyków. Należy je w odpowiedni sposób dobierać – biorąc pod uwagę potrzeby włosów. Trzeba jednocześnie obserwować, czy dany kosmetyk nie szkodzi włosom, np. je obciąża, wysusza czy sprawia że się przetłuszczają. Jeżeli włosy są w słabej formie, trzeba poszukać bardziej odpowiednich kosmetyków.

Pamiętając o takich czynnikach z pewnością sprawimy, że włosy będą w dużo lepszej formie.