Czy badasz się regularnie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Nasze zdrowie jest najcenniejszym, co mamy w życiu. Jednak jeśli tylko nic nam nie dolega zupełnie je ignorujemy. O wszelkiego rodzaju wizytach u specjalistów przypomina nam się dopiero w momencie, gdy już coś nas boli.
A może należałoby zaplanować wszystkie wizyty z pewnym wyprzedzeniem? W końcu to nic trudnego, wpisać w kalendarz, umówić się telefonicznie na wizytę, a potem nie tego terminu nie odwołać tylko sprawdzić, czy na pewno wszystko jest w porządku!
Dlaczego do dentysty chodzimy dopiero, gdy ból zęba staje się nie do wytrzymania, nawet nie gdy zacznie boleć, ale właśnie dopiero wtedy, gdy już leki przeciwbólowe nie działają! A wystarczyłoby raz w roku wybrać się na kontrolę, przecież to nie boli! Jestem pewna, że lepiej zapobiegać niż leczyć, można sobie zaoszczędzić sporo bólu, że o kwestii finansowej nie wspomnę!
Podobnie jest z wizytami u ginekologa w przypadku kobiet, zaplanuj je sobie! Jeśli masz problem z pamiętaniem o nich wybierz po prostu termin, o którym nie zapominasz i odwiedzaj specjalistę przy okazji swoich urodzin!