Wiele twarzy depilacji
Depilacja, czyli usuwanie owłosienia ciała ma daleką historię. Ciało pozbawione włosów, często wygląda atrakcyjniej, pozwala na eksponowanie zadbanej muskulatury i jest miłe w dotyku.

Najprostszym zabiegiem pozwalającym na usunięcie włosów jest ich golenie za pomocą specjalnej maszynki. Może być ręczna lub elektryczna, przy czym maszynki elektryczne ścinają włoski w pewnej odległości od skóry, więc ta idealnie gładka po takim goleniu nigdy nie będzie. Po goleniu w skórze pozostają cebulki włosów.

Skuteczniejszym sposobem usuwania owłosienia jest pozbywanie się włosów wraz z cebulkami. Stosuje się tu bardzo zróżnicowane metody. Ostatnimi czasy popularna staje się depilacja laserowa, która jest techniką mało inwazyjną i poprzez działanie światła powoduje zniszczenie cebulek włosów wewnątrz skóry. Do boleśniejszych, ale szeroko stosowanych metod, należy wyrywanie włosów wraz z cebulkami za pomocą wosku i pasków flizelinowych lub depilatorów elektrycznych. Zabiegi takie muszą być powtarzane co jakiś czas.