Pomijając wrodzone przyczyny niepłodności u kobiet, jak wady układu rozrodczego (niedorozwój macicy, jajników, wady genetyczne) czy choroby pojawiające się w ciągu życia, a wpływające negatywnie na płodność (choroby tarczycy, weneryczne, mięśniaki macicy, endometrioza czy niedrożność jajowodów na skutek stanów zapalnych), występuje jeszcze trzecia, dość powszechna grupa przyczyn utrudniająca skuteczne zajście w ciążę. Przyczyna ta związana jest właśnie z pełnym stresu i pośpiechu trybem życia.

Ciągły stres powoduje atak wolnych rodników na organizm, połykane na szybko mało wartościowe pokarmy nie dostarczają właściwych składników odżywczych powodując tycie lub nadmierne chudnięcie i co za tym idzie zaburzenia hormonalne. Zaburzenia hormonalne mogą wpływać na rozregulowanie cyklu miesiączkowego i upośledzać owulację, a czasami nawet spowodować wcześniejszą menopauzę.

Dlaczego Femifertil pomaga skutecznie zajść w ciążę?Nie w każdym przypadku przedstawiony tu scenariusz będzie miał takie same konsekwencje, jednak faktem jest, że coraz więcej kobiet, również młodych, ma problemy z poczęciem dziecka. Innym, z kolei, nawet, jeżeli zajdą w ciążę, nie zawsze udaje się ją donosić. Częste są, bowiem, poronienia, lub porody przedwczesne. Wiele przyszłych matek nie zdaje sobie również sprawy, jak bardzo kondycja zdrowotna ich przyszłych dzieci zależy od trybu życia, jaki prowadziły PRZED zajściem w ciążę.

Jak przygotować się do zajścia w ciążę

Przykładem jest choćby kwas foliowy, którego niedobór w organizmie matki może powodować wady rozwojowe u dziecka, w tym bardzo niebezpieczną wadę cewy nerwowej, jaką jest przepuklina oponowo- rdzeniowa lędźwiowego odcinka kręgosłupa, zwana potocznie rozszczepieniem kręgosłupa. Również rozszczepienie podniebienia, czy wady serca u dzieci mogą być spowodowane niedoborem kwasu foliowego.

Do zajścia w ciążę warto jest się dobrze przygotować. Nie tylko spowolnić tryb życia i wprowadzić doń elementy prozdrowotne (gimnastyka, spacer, relaks), ale i włączyć do diety produkty pełnowartościowe, bogate zarówno w składniki odżywcze, jak i w witaminy oraz mikroelementy. Należy unikać również produktów wysoko przetworzonych oraz dań typu fast-food.

Dobrze jest także już na trzy miesiące przed planowaną ciążą, rozpocząć zażywanie jednego z suplementów zawierających nie tylko kwas foliowy, ale i inne składniki sprzyjające zapłodnieniu i utrzymaniu ciąży.

Suplement diety sprzyjający zapłodnieniu

Takim preparatem jest Femifertil, który jest przeznaczony dla przyszłych matek. Jest to doskonały produkt skomponowany na bazie roślin, których pozytywne działanie znane jest od dawna. Produkt ten nie tylko sprzyja zapłodnieniu i skutecznemu zajściu w ciążę, ale również dba o zdrowie dziecka i matki, przygotowując organizm kobiety na poczęcie dziecka i późniejszą ciążę.

Korzeń żeń-szeń

Jednym ze składników jest stosowany od 4 tysięcy lat w medycynie chińskiej korzeń żeń-szeń. Wzmacnia on nie tylko układ odpornościowy i przeciwdziała wolnym rodnikom, ale i uodparnia na stres, zwiększa witalność oraz reguluje poziom cukru we krwi sprzyjając redukcji nadwagi.

Ponadto wspomaga zapłodnienie regulując cykl owulacyjny oraz zapobiega zbyt wczesnej menopauzie. Wiadomo, bowiem, że przy cyklach o stałej długości łatwiej jest określić tak istotny dla zapłodnienia moment owulacji, który trwa niezwykle krótko i sytuuje się mniej więcej w połowie cyklu.

Korzeń maki

Również korzeń maki zawarty w preparacie Femifertil normuje cykle miesiączkowe. Podnosi też libido, zwiększając ochotę na współżycie seksualne. Ponadto, sprzyjając wydzielaniu tzw. płodnego śluzu szyjkowego, przedłuża życie plemników, gdy trafią do pochwy kobiety.

Korzeń lukrecji

Kolejny składnik Femifertil – korzeń lukrecji – już w starożytnym Egipcie był stosowany jako lek na różne schorzenia. Ten super słodki składnik, z którego produkowano niegdyś słodkie pałeczki, ma również wiele zalet. Posiada m.in. działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i rozkurczowe. Poprzez rozrzedzenie śluzu szyjkowego ułatwia zapłodnienie, a potem sprzyja implantacji jajeczka w błonie macicy, bo pobudza ją do rozrostu.

Liść maliny

Natomiast liść maliny zawarty w Femifertil może zapobiegać poronieniom, bo – podobnie jak lukrecja – przeciwdziała skurczom mięśni gładkich macicy.
Zaledwie te 4 roślinne składniki Femifertil wspomagają cały proces zapłodnienia i przetrwania początkowej ciąży u kobiety.

Witaminy i minerały

Natomiast dodatkowo pełny zestaw witamin i minerałów oraz kwas foliowy zawarte w preparacie będą sprzyjać zdrowiu zarówno matki jak i dziecka.