Cena testu z apteki zależy od jego rodzaju.

Prowadzenie obserwacji ciała, aby stwierdzić, czy jesteśmy w ciąży, nie zawsze może być jedynym słusznym działaniem. Aby wykluczyć wątpliwości, warto poddać się odpowiednim testom – tym, które wykonać możemy w domu, lub takim, które wykonuje się w specjalistycznych laboratoriach. W obydwu przypadkach warto zorientować się, jak drogie są odpowiednie metody i testy, których na rynku jest coraz więcej.

Podział testów ciążowych

  • paskowe (pobieramy mocz i umieszczamy w nim specjalny pasek)
  • płytkowe (pobieramy kilka kropli moczu do pipety i umieszczamy je w płytce pomiarowej)
  • strumieniowe (pod strumień moczu wkładamy na kilka sekund test i czekamy do 5. minut na wynik).

Oprócz takich testów istnieją również testy, za pomocą których możemy zweryfikować ciążę laboratoryjnie, czyli test moczu i test krwi.

Cena testu ciążowego

Cena nie jest uzależniona od rodzaju testu, ale od firmy i czułości działania czy miejsca zakupu. Testy kupione w tradycyjnych aptekach to wydatek rzędu od 3 do 12/13 złotych. Co oczywiste, im tańszy jest test, tym mniej mu ufamy.

Test kupiony w drogerii bądź aptece samoobsługowej to już wydatek rzędu od 10 do 35 złotych – przy czym w tradycyjnej aptece te same testy mogą być tańsze! Wstydliwe osoby mogą również nabyć testy ciążowe drogą internetową – o ile sam test kosztuje mniej niż w aptece, o tyle dopłacamy do niego, wybierając sposób wysyłki.Ile kosztuje test ciążowy? Cena

Statystyki pokazują, że średnio testy ciążowe w aptece kosztują od 8 do 14 złotych, najdroższe testy to wydatek około 26 złotych. Decydując się na zakup testu w aptece warto wybrać dwa rodzaje testów różnych firm – dzięki temu będziemy miały pewność, że wynik jest prawidłowy.

Badanie labolatoryjne

Koszt przeprowadzenia badania laboratoryjnego, mającego na celu wykrycie ciąży to wydatek około 25 złotych. Maksymalnie za próbę z krwi bądź moczu zapłacić możemy 30 złotych. Takie badanie, najczęściej zlecane przez lekarza, stanowi potwierdzenie wcześniej wykonywanych testów w domu bądź weryfikuje badanie bezpośrednie, któremu wcześniej potencjalna mama poddaje się w gabinecie lekarskim.