Jak szybko zajść w ciążę? - skuteczne pozycje seksualneKiedy para bezskutecznie stara się o dziecko, to szuka wszelkich sposobów na to, jak szybko zajść w ciążę, aby móc wreszcie zobaczyć na teście ciążowym upragnione dwie kreski w obszarze kontrolnym. Oczywiście podstawą do zajścia w ciążę jest współżycie dwojga PŁODNYCH partnerów.

Kobieta musi być w fazie owulacji, a plemniki znajdujące się w spermie mężczyzny powinny być odpowiednio żywotne i spełniać normy dotyczące ilości.
Bardzo istotny jest też moment współżycia. Jajeczko po owulacji żyje zaledwie 24 godziny, a plemniki w odpowiednich warunkach zaledwie 3 doby, dlatego należy tak planować współżycie, aby żywe jeszcze plemniki miały szanse natrafić na jajeczko.

Test owulacyjny

Przydatny do badania jajeczkowania u kobiety jest test owulacyjny, który można kupić bez recepty w aptece. Wykaże on na dobę przed owulacją zwiększenie poziomu luteiny w moczu. Podjęcie współżycia w ciągu doby od uzyskania pozytywnego wyniku, może być odpowiedzią na pytanie „jak szybko zajść w ciążę”.

Pozycje seksualne a ciąża

Również odpowiednie pozycje seksualne mogą przyczynić się do tego, aby plemnik trafił do jajeczka. Przy wyborze pozycji, należy kierować się zasadą, że penetracja powinna być na tyle głęboka, aby droga między nasieniem mężczyzny, a szyjką macicy była jak najkrótsza. Obrazowo można też powiedzieć, że plemniki powinny mieć „z górki” w drodze do jajeczka: biodra kobiety powinny być nieco uniesione do góry, aby sperma swobodnie spływała do szyjki macicy.

Warunki te spełniają głównie 2 pozycje seksualne:

  • Klasyczna i jej odmiany: kobieta zwrócona jest twarzą do partnera, leży na plecach z biodrami uniesionymi do góry (można podłożyć poduszkę pod pośladki) lub opiera stopy o ramiona lub tułów klęczącego bądź stojącego mężczyzny;
  • Kolankowo-łokciowa zwana też pozycją „na pieska”: kobieta klęczy, opierając się na łokciach, a partner penetruje ją od tyłu; takie ustawienie jest korzystne dla partnerów, których plemniki są mało żywotne;

Po stosunku wskazane jest przez kwadrans trzymanie przez kobietę nóg w górze, a nawet zrobienie świecy. Należy też unikać lubrykantów czy płynów do higieny intymnej przed stosunkiem.