Sytuacja demograficzna w Polsce jest na tyle zła, że już nawet politycy są gotowi płacić rodzicom, co miesiąc po 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko, aby tylko zachęcić ich do sprowadzania na świat większej liczby potomstwa. Trudno powiedzieć, czy niski przyrost naturalny wynika głównie z kryzysu ekonomicznego oraz niepewnej sytuacji na rynku zatrudnienia, czy też powodem są również czynniki fizjologiczne. Coraz więcej par, nawet tych dobrze sytuowanych i młodych, ma, bowiem problemy z zapłodnieniem.

Nic, więc dziwnego, że w Internecie i różnych poradnikach pojawia się coraz więcej rad na temat, jak ułatwić zapłodnienie.
Jeśli już od pewnego czasu para współżyj regularnie bez zabezpieczeń (antykoncepcji) z nadzieją, że w którymś cyklu na teście ciążowym pojawią się dwie kreski oznaczające ciążę, a fakt ten nie następuje, to może warto wypróbować polecane metody.

Informacje o tym, jak ułatwić zapłodnienie można podzielić na kilka grup.

Przyjrzyjmy się pokrótce kolejnym sposobom:

• Częstotliwość oraz termin współżycia

Jak żel Conceive Plus ułatwia zapłodnienie?Ilość nie zawsze oznacza jakość. Powiedzenie to można zastosować, do jakości spermy mężczyzny często uprawiającego seks. Pełny cykl spermatogenezy, czyli wytwarzania plemników w jądrach wynosi około 72-74 dni. Wprawdzie w spermie jest ich zwykle dużo, jednak przy wysokiej częstotliwości współżycia liczba ta maleje, zmniejsza się też ruchliwość plemników. Z tego względu przed spodziewanym terminem owulacji u partnerki warto zrobić 1-3 dniową przerwę we współżyciu, aby podczas stosunku w momencie jajeczkowania, jakość spermy była jak najwyższa. Duża liczba ruchliwych plemników daje większe szanse na zapłodnienie.

• Pozycje seksualne oraz gra wstępna
Podniecenie kobiety wynikające z umiejętnie przeprowadzonej przez partnera gry wstępnej sprzyja osiągnięciu orgazmu. A orgazm wiąże się ze skurczami pochwy, które przyczyniają się do łatwiejszego przedostania się plemników w głąb, bliżej jajeczka, które mają zapłodnić. Ponadto śluz wydzielany w fazie podniecenia ma odczyn zasadowy umożliwiający plemnikom „dłuższe życie”. Zatem jeśli owulacja ma dopiero nastąpić, to mają one większe szanse by przetrwać do momentu jajeczkowania.
Z kolei pozycje seksualne należy wybierać takie, które sprzyjają głębszej penetracji oraz uniemożliwiają wypłynięcie po stosunku spermy na zewnątrz.

• Stosowanie odpowiednich środków dopochwowych
Położenie i budowa pochwy kobiecej sprzyja wnikaniu tam różnych drobnoustrojów zarówno podczas współżycia jak i niewłaściwego podmywania się (od tyłu do przodu). Organizm musi umieć się przed nimi bronić, stąd kwaśny odczyn śluzu wewnątrz pochwy poza okresem owulacji. Ponadto współczesne kobiety, aby uniknąć infekcji, do higieny intymnej często stosują różne środki zawierające kwas mlekowy, czyli o kwaśnym odczynie PH. Nie jest to środowisko przyjazne plemnikom.

Jeśli zależy nam na zapłodnieniu należy unikać tego typu środków. W ich miejsce wskazane jest zastosowanie żelu intymnego Conceive Plus.
Ze względu na PH imitujące działanie śluzu płodnego Conceive Plus sprzyja dłuższemu przetrwaniu plemników w pochwie, co zwiększa ich szanse na zapłodnienie. Skład preparatu zobojętnia, bowiem kwaśne środowisko szyjki macicy powodując dodatkowo większą ruchliwość plemników. W skład żelu wchodzą m.in. chlorki sodu, potasu, wapnia i magnezu. Ponadto gliceryna, woda dejonizowana, hypromeloza oraz fosforan sodu. Nawet niewielka ilość żelu nałożona przy wejściu do pochwy poprawia znacznie środowisko, w którym znajdą się plemniki. Ponadto w przypadku suchości pochwy nawilża ją i sprawia, że współżycie staje się przyjemniejsze. Żel można stosować nawet codziennie. Nie wpływa on negatywnie na działanie spermy, natomiast pomaga wydłużyć życie plemników, co jest szczególnie ważne, jeśli owulacja jeszcze nie nastąpiła.
Conceceive Plus sprzedawany jest w tubkach o pojemności 75 ml.

• Sposób odżywiania
W okresie starań o dziecko należy dbać o prawidłową dietę dostarczającą wartościowych składników odżywczych. Niewskazane jest też ani odchudzanie, ani nadmierny przyrost wagi, bo zaburza to gospodarkę hormonalną, od której zależy owulacja.

• Odpowiednia bielizna
Mężczyźni, którzy pragną mieć dzieci powinni dbać odpowiednio o swoje jądra, w których produkowane są plemniki. Zbyt ciasna bielizna lub spodnie powodują przegrzewanie jąder, co pogarsza jakość produkowanych plemników. Stają się one mniej żywotne i jest ich mniej.