Czujesz się źle, chciałbyś coś zmienić, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeanalizuj swoje codzienne życie i zastanów się, co możesz w nim poprawić tak, aby być w zgodzie ze sobą i na długo zachować dobre zdrowie.

Po pierwsze przyjrzyj się swojej diecie na co dzień. Jesz w pośpiechu, zawsze w biegu i nie masz czasu na spokojne spożywanie posiłków? Albo zamiast śniadania rano wypijasz tylko kubek kawy? Zamiast gotować obiad, jesz codziennie mrożonki albo gotowe dania z mikrofalówki? Twój jadłospis jest pozbawiony warzyw i owoców? To tylko kilka przykładów złych nawyków w odżywianiu – o ile zdarzają się nam sporadycznie, nie powinniśmy rozpaczać, ale jeśli tak wygląda nasza codzienność, to może warto nad tym popracować i znaleźć czas na smaczne i pełnowartościowe jedzenie.

Po drugie przypomnij sobie, kiedy ostatnio byłeś na spacerze lub wybrałeś się na rower. Tak dawno, że aż nie pamiętasz? Może czas to zmienić i zacząć uprawiać sport? Aktywność fizyczna jest konieczna, jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie oraz uniknąć wielu chorób.