Niewiele kobiet może pochwalić się nienaganną urodą. Zazwyczaj trapią je różne problemy. Z większością z nich można sobie jednak skutecznie poradzić. Oto kilka najczęściej pojawiających się problemów oraz sposoby ich rozwiązania.

Połączone brwi

Część kobiet ma problem z połączonymi brwiami, który pojawia się gdy między nimi rośnie spora ilość włosków. Niekiedy jest to efekt problemów zdrowotnych i wtedy potrzebne są konsultacje. np. w wypadku zespołu policystycznych jajników. Częściej jednak jest to genetyczna kwestia. Zazwyczaj jednak tych włosów można się pozbyć – wyrywając je lub stosując kremy do depilacji. Można też usunąć je za pomocą laserowego zabiegu, jednak jest to spory koszt.

Cellulit

Jest to problem dotyczący ogromnej ilości kobiet. Nadmiar tkanki tłuszczowej zbiera się w okolicach ud, bioder oraz pośladków i tworzy nieestetyczne zgrubienia. Cellulit jest trudny do całkowitego usunięcia, a walka z nim jest czasochłonna. W pewnym stopniu pomagają ćwiczenia, kremy antycellulitowe oraz zabiegi kosmetyczne. Takie działania warto podejmować jak najwcześniej, bo wtedy łatwiej o pozytywne efekty.

Czerwona skóra

Ludzie zaczerwieniają się niekiedy w chwilach zakłopotania czy zażenowania. Jednak niektóre kobiety mają problem z zaróżowioną skórą policzków, brody czy czoła i pojawiającymi się krostkami bez takich przyczyn. Zazwyczaj jest to objaw choroby – trądziku różowatego, który szczególnie dotyka kobiety o jasnej karnacji. Trądzik można jednak skutecznie leczyć za pomocą kremów i leków.

Wczesne siwienie

Niekiedy siwieć zaczynają kobiety w stosunkowo młodym wieku. Wtedy wskazuje to na zaburzenia tarczycy lub pigmentu. W większości przypadków związane jest to jednak z genetyką i nie powinno być niepokojące. Siwe włosy trzeba po prostu farbować, by nie były tak widoczne.

Rozstępy

To kolejny problem dotyczący sporej ilości kobiet. Takie rozstępy pojawiają się po ciąży, kiedy kobieta przytyje lub znacząco schudnie i pokrywają brzuch, biodra, uda, piersi. Początkowo blizny te są czerwone, ale z czasem blakną. Z rozstępami można walczyć za pomocą kremów, które mają za zadanie zmniejszyć je oraz sprawić, że stają się mniej widoczne. Można też zdecydować się na peeling chemiczny lub laserowe zabiegi.

Krostki po goleniu

Po goleniu nogi zaczynają pokrywać krostki, co wiąże się z tym, że rosnące włoski wrastają w skórę. Koniecznie trzeba skórę przygotować do golenia, np. przez wzięcie gorącej kąpieli. Należy też stosować odpowiednie preparaty – najlepiej kremy depilujące.