Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, coraz chętniej spędzamy czas aktywnie, na świeżym powietrzu. Jazda na rowerze, bieganie, nordic walking czy rolki to przyjemne i popularne formy rekreacji. Jeśli jednak szukasz czegoś nowego, możliwe że zainteresuje Cię kurs windsurfingu.

Windsurfing wywodzi się ze słonecznej Kalifornii. To właśnie tam pod koniec lat sześćdziesiątych grupa przyjaciół stworzyła deskę windsurfingową. Jest wiele różnych odmian tego sportu. Kilka podstawowych to freeride, freestyle, formuła, slalom czy speed.

Freeride to właściwe pływanie na desce, najpopularniejsza forma w pływaniu rekreacyjnym i amatorskim. Freestyle to przede wszystkim wiele „zwariowanych” manewrów wykonywanych w powietrzu. Formuła to regaty wyścigowe, bardzo popularne na Florydzie i wschodniej Australii. Slalom, jak sama nazwa wskazuje, polega na ściganiu się między bojami lub według symbolu ósemki. Speed to odmiana w której rozwija się największe prędkości, ponad 60 km/h. Do każdej z odmian windsurfingu dobiera się odpowiedni rodzaj deski i żagla.

Jeśli lubisz pływać i spędzać czas w wodzie oraz szukasz wspaniałej zabawy, kurs windsurfingu to idealny początek przygody z tym emocjonującym sportem.