Jednym z największych atutów wspaniałego leku, jakim jest medytacja jest to, że nie kosztuje ona absolutnie nic i nie wymaga żadnych specjalnych zabiegów czy umiejętności. Medytację może uprawiać każdy, niezależnie od wieku, płci i stanu zdrowia.

Oto medytacja płodności, którą możesz stosować codziennie, o każdej porze dnia, także z Twoim partnerem. Najlepiej jest wykonywać tę medytację rano, kiedy Twój organizm jest wypoczęty – pomoże Ci ona osiągnąć wewnętrzną równowagę na cały dzień. Czas trwania medytacji to około 15 minut. Możesz go odmierzyć klikając na przycisk poniżej. Uruchomi się 15-minutowe nagranie, które rozpocznie się pojedynczym gongiem. Po 15 minutach ciszy usłyszysz trzy gongi kończące medytację.

Do medytacji ubierz się w przewiewny, nie uciskający ciała strój (ważne jest, abyś mogła swobodnie oddychać siedząc).

Medytacja Płodności dla Ciebie

Wybierz miejsce, gdzie czujesz kompletny spokój. Może to być miejsce w Twoim domu lub mieszkaniu (postaraj się, aby było czyste i wolne od niepotrzebnych przedmiotów), na wolnym powietrzu, lub gdziekolwiek tam, gdzie będziesz się czuła swobodnie i nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Usiądź wyprostowana na krześle, ławce, lub na podłodze. Jeżeli to wygodne, skrzyżuj nogi po turecku. Daj sobie chwilę czasu aby nacieszyć się pięknem Twojego otoczenia. Uśmiechnij się, napawając się tą chwilą spokoju i uroku otaczającego Cię świata.

Następnie, skoncentruj wzrok na wybranym punkcie przed Tobą. Lekko przymknij oczy, tak, aby wybrany przez Ciebie punkt stał się nieco zamglony. Teraz, powoli, pozwól, aby Twój umysł uwolnił się od wszelkich myśli i trosk.
W miejscu medytacji dobrze jest ustawić bezpośrednio przed sobą jakiś mały piękny przedmiot, np. pojedynczy kwiat w wazoniku lub dojrzałe jabłko – w wielu kulturach kwiaty i owoce są symbolem życia i płodności.
 
Wykonaj kilka powolnych, głębokich wdechów i wydechów, pozwalając, aby Twój brzuch rozszerzał się swobodnie przy każdym wdechu i kurczył przy każdym wydechu.Twój oddech powinien być tak powolny, abyś przy każdym wdechu i przy każdym wydechu mogła policzyć do 7 (czyli razem do 14 na jeden pełen oddech). Oczywiście, to jest tylko przybliżona liczba, możesz liczyć do tylu, do ilu czujesz komfort.
Jeśli chcesz zamknąć oczy, możesz to zrobić. Kontynuuj powolne, głębokie oddychanie. Z każdym wdechem skieruj uwagę na wybraną partię Twojego ciała, a wydychając, rozluźnij mięśnie w tej partii (np. szyja i kark, ramiona, klatka piersiowa, brzuch, dolna część pleców, ręce i dłonie, uda, łydki i stopy). Niech kości miednicy staną się silnym i stablinym oparciem dla Twojego rozluźnionego tułowia. Poczuj, jak Twoje ciało zagnieżdża się tym oparciu.
Wyobraź sobie teraz białe światło, które wypełnia Cię od czubka głowy aż palców stóp. Pozwól, aby to światło całkowicie oczyściło Twój organizm. Niech ten obraz pozostanie z Tobą, aż poczujesz się całkowicie oczyszczona i wolna. Staraj się szczególnie, aby kierować światło do jamy brzusznej, tak, aby uwalniało ono uwięzioną tam energię.
Następnie zobacz, jak szmaragdowo-zielone światło wypełnia obszar w okolicy Twoich narządów płciowych. Wyobraź sobie, jak to światło przynosi Ci życie i płodność. Poczuj energię przepływającą przez dolne partie tułowia i wyobraź sobie, że tworzy się tam miejsce, w którym będzie wzrastało nowe życie (szmaragdowo-zielona aura to aura płodności).
Wreszcie, utrzymując zielone światło w jamie brzusznej, resztę ciała wypełnij światłem pomarańczowym (pomarańczowy to kolor zdrowia i energii).
Siedząc tak, całkowicie rozluźniona, pozwól aby napełniła Cię cicha i bezgraniczna radość. Niech obmyje Cię całą i napełni Cię energią. Jeżeli początkowo jest Ci trudno odnaleźć w sobie radosne miejsce, zauważ to po prostu i zaakceptuj, ale nie staraj się o żadne uczucia na siłę.
Za każdym razem, gdy do głowy napłynie myśl, wypuść ją tak, jak się wypuszcza piórko na wiatr i powróć do gromadzenia uczucia radości, szczęścia, i pokoju. Jeżeli czujesz uśmiech napływający na twarz, nie opieraj się mu. Jeżeli czujesz potrzebę wykonania jakichkolwiek ruchów lub wydania jakichkolwiek odgłosów, pozwól swojemu ciału je wykonywać. To uwięziona w Tobie energia szuka drogi ujścia.
Weź kilka końcowych, głębokich oddechów, czując miłość do siebie i doceniając czas, który poświęciłaś na ofiarowanie sobie daru medytacji.
Powoli otwórz oczy i zacznij na nowo dostrzegać otaczające Cię obrazy i dźwięki. Delikatnie powróć do teraźniejszości, przeciągnij się i, kiedy poczujesz się gotowa, niespiesznie wstań i rozpocznij codzienne zajęcia.
Stosuj tę medytację regularnie, a w miarę upływu czasu zobaczysz, że coraz łatwiej jest Ci osiągnąć stan równowagi i rozluźnienia. Zaczniesz też zauważać wiele pozytywnych zmian w swoim zdrowiu i życiu. Życzymy Ci, aby Twoja codzienna praktyka pomogła Ci osiągnąć wymarzone macierzyństwo.