Współcześnie płodność męska staje się coraz częściej problemem, bo występuje coraz więcej przypadków, kiedy niemożność spłodzenia potomka leży po stronie mężczyzny. Według statystyk, u około 50% par nie mogących mieć dzieci, powodem są różne zaburzenia płodności męskiej. Przy czym w 30% przypadków dotyczy to sytuacji, gdy nie ma żadnych zastrzeżeń do płodności kobiety, czyli „wina” leży po stronie partnera (jest to tzw. izolowany czynnik męski). Pozostałe 20 % to sytuacje, gdy męska płodność jest „gorszej jakości” i w połączeniu z „wadliwym” czynnikiem żeńskim daje w efekcie niepłodność lub bezpłodność.

O pogarszających się parametrach nasienia męskiego świadczy choćby fakt, że na przestrzeni lat 1980-2010 norma koncentracji plemników w mililitrze nasienia została zmniejszona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) z 60mln/ml do zaledwie 15 mln/ml.

Męskie problemy z zajściem w ciążę

Męskie problemy z zajściem w ciążęW Polsce u około 14% par w wieku rozrodczym (szacowanych na około 9 mln) występuje problem niepłodności, co w liczbach bezwzględnych daje mniej więcej 500 tys. panów, u których występują problemy z męską płodnością.

Jeśli wykluczymy nieodwracalne uszkodzenia męskiego układu rozrodczego, takie jak na przykład pourazowy czy pooperacyjny brak jąder, albo wrodzoną bezpłodność spowodowaną wadami genetycznymi, to w wielu przypadkach niepłodność można leczyć.

Przyczyną niepłodności mogą być bowiem różne zaburzenia hormonalne wynikające pośrednio ze współczesnej cywilizacji. Składają się na to między innymi takie czynniki jak zanieczyszczenie środowiska, stres oksydacyjny (oddziaływanie wolnych rodników), nieprawidłowe odżywianie (wysoko przetworzona żywność, pozbawiona odpowiednich składników mineralnych i witamin), czy przegrzewanie jąder.

Suplementy diety a męska płodność

Pomocnym w naprawieniu szkód w płodności męskiej, spowodowanych przez wspomniane czynniki, szczególnie te odpowiedzialne za nieprawidłowe odżywianie i stres oksydacyjny mogą być produkty dostępne w naszym sklepie internetowym. Ich rola polega głównie na poprawie jakości męskiego nasienia, czyli na zwiększeniu liczebności i ruchliwości plemników w spermie.

Wśród wspomnianych preparatów proponujemy suplementy pojedynczo lub w zestawach. Przy wyborze zestawu można uzyskać 5 % zniżki w stosunku do ceny oddzielnie zamówionego produktu.

Trzy wymienione niżej suplementy diety można kupić pojedynczo lub w zestawie o nazwie Plemniki:
• ManForte – nie tylko wspomaga produkcję spermy odpowiedniej jakości oraz możność odbycia stosunku, ale i wzmaga popęd seksualny
• Bioactive Q10 Uniqinol® – zawarty w preparacie ubichinon powoduje, że plemniki są mniej wrażliwe na działanie wolnych rodników, a ich ruchliwość rośnie
• Bio-Pycnogenol®  – ze względu w wchodzący w skład preparatu wyciąg z kory sosny śródziemnomorskiej, poprawia wszystkie parametry nasienia, czyli koncentrację plemników w spermie, ich ruchliwość oraz morfologię, od której zależy zdrowie przyszłego dziecka

Wszystkie wymienione wyżej preparaty stosuje się doustnie. O skuteczności ich działania można mówić najwcześniej po upływie minimalnego czasu zażywania suplementów. Wynosi on trzy miesiące, bo tyle mniej więcej trwa okres powstawania nowych plemników, czyli spermatogeneza. Oczywiście czasami okres ten należy wydłużyć dopóki partnerka nie zajdzie w ciążę.