Coraz więcej kobiet decyduje się na sztuczne rzęsy. Wyglądają one o wiele efektowniej, a poza tym są łatwiejsze w pielęgnacji – dla lepszego efektu wcale nie trzeba codziennie wykonywać makijażu. Każda kobieta może sama lub z pomocą kosmetyczki dobrać dla siebie idealne sztuczne rzęsy, np. rzęsy syntetyczne, rzęsy jedwabne lub z futra norek. Ale na jaką metodę przedłużania rzęs się zdecydować?

Jest to metoda, która polega na doklejeniu jednej rzęsy jedwabnej do jednej rzęsy naturalnej. Rzęsa jedwabna nie dotyka skóry, lecz jest przyklejona milimetr nad jej krawędzią. Ma to ogromną zaletą – zmniejsza się ryzyko wystąpienia alergii. Efekt końcowy jest bardzo naturalny, a rzęsy się nie sklejają.

Metoda 2:1

W tym wypadku do jednej naturalnej rzęsy przykleja się dwie sztuczne. Celem takiego zabiegu jest zagęszczenie rzęs. Do tej metody stosowane są rzęsy z futra norek syberyjskich. Wynika to z faktu, że te rzęsy są bardzo lekkie i przyklejenie dwóch sztuk nie obciąży za bardzo naturalnej rzęsy. Dzięki temu naturalne rzęsy się nie niszczą. Jak przykleja się dwie rzęsy? Jedną umieszcza się milimetr nad linią skóry(jak w metodzie 1:1), a drugą u podstawy. W ten sposób rzęsy wyglądają gęściej i stają się grubsze.

Metoda 3:1

W tej metodzie do jednej naturalnej rzęsy przykleja się trzy sztuczne. Wykorzystuje się rzęsy z futra norek, gdyż są one najlżejsze i nie obciążają rzęs naturalnych. Inne rzęsy sztuczne doprowadziłyby do wypadania naturalnych rzęs. Ta metoda pozwala osiągnąć efekt najbardziej wydłużonych i pogrubionych rzęs. Dlatego też z tej metody powinny korzystać kobiety z naprawdę rzadkimi rzęsami – trzy zamiast jednej dają niezwykle ciekawy efekt. Poza tym przy rzadszych rzęsach o wiele łatwiej jest wykonać ten zabieg.

Metoda Blink & Go

Metoda ta polega na doklejaniu pojedynczych rzęs poliestrowo-jedwabnych do rzęs naturalnych. Nie jest to jednak zabieg jak przy metodzie 1:1. Tutaj rzęsy sztuczne nie są doklejane do pojedynczych włosków. Sztuczne rzęsy bywają niesymetryczne więc efekt jest bardzo naturalny. Zabieg ten jest szybki i niezbyt drogi. Do przyklejania rzęs stosuje się tez inny klej niż w wypadku metody 1:1. Rzęsy sztuczne utrzymują się przez 2 tygodnie.

Inne metody

Salony kosmetyczne mają jeszcze wiele innych metod na przedłużanie rzęs. Zazwyczaj jednak są to metody, które łączą elementy wyżej wymienionych sposobów. Dodatkowo stosowane są rzęsy o różnej długości, różnej grubości, ale także o różnych kolorach. Bardzo ekstremalny efekt można osiągnąć przez doklejanie większej ilości rzęs, np. 6 sztucznych do jednej naturalnej. Możliwości jest zatem naprawdę sporo.