Organizm daje nam wiele sygnałów, które mogą świadczyć o byciu w ciąży.

Jak rozpoznać objawy ciąży, który wystąpią już w pierwszym tygodniu? Nasz organizm daje nam wiele sygnałów, dzięki którym możemy domyślać się, że już za kilka miesięcy na świecie pojawi się nasz potomek. Nie wszystkie objawy należy brać za ciążę, jednak znajomość i kontrolowanie swojego ciała może pomóc nam rozpoznać objawy ciąży już w jej pierwszym tygodniu trwania.

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu od zapłodnieniaKluczowym objawem jest brak miesiączkowania, nie należy jednak twierdzić, że w tej sytuacji z pewnością jest to objaw ciąży. Brak menstruacji równie dobrze może być objawem niekorzystnego trybu życia w ostatnich tygodniach. Jeśli jednak miesiączkowanie nie pojawia się przez kilka kolejnych dni i wszelkie objawy ciała charakterystyczne dla menstruacji się nie pojawiły, należy kontrolować swoje ciało.

Pierwsze objawy są podobne do zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Kobieta w pierwszym tygodniu ciąży zazwyczaj ma objawy podobne do wzmożonego napięcia przedmiesiączkowego, co charakteryzuje się sennością, zmęczeniem, rozprażeniem i kiepskim samopoczuciem. Co oczywiste, najlepszą metodą na wyeliminowanie lub potwierdzenie ciąży są testy i wizyta u lekarza.

Objawy towarzyszące

Zanim się na to zdecydujemy, w pierwszym tygodniu zaobserwować możemy kilka kluczowych objawów. Zatrzymanie miesiączki to jedno. Drugie – objawy towarzyszące.

Objawy ciąży w pierwszym tygodniu wskazywać będą na wzrost temperatury naszego ciała. Chociaż temperatura ciała kobiety zmienia się w czasie cyklu, uważa się, że podczas pierwszych dni od zapłodnienia temperatura ciała sięga 37 stopni. Temperatura jest kwestią indywidualną, jednak podczas ciąży może ona wzrastać przez nadmierną produkcję progesteronu. W przypadku zbliżającego się krwawienia, temperatura ciała zdecydowanie spada.

Kolejnym objawem może być ból podbrzusza, który najczęściej charakteryzuje się napięciami i kłuciem.

Objawy późniejsze

Najpowszechniejszymi symptomami ciąży są ból piersi, senność, nudności i później wymioty. Rzeczywiście, w pierwszych miesiącach piersi kobiety stają się nabrzmiałe. Większość kobiet zaobserwować może nudności, czułość na zapachy i smaki. Większość mam odczuwa także senność i zmęczenie towarzyszące osłabieniu organizmu.