Optymiści żyją dłużej – ta prawda, potwierdzona licznymi badaniami i mądrością naszych babć, z roku na rok ma coraz większe rzesze zwolenników.

Warto więc realnie oceniać swoje szanse na sukces, radośnie czerpać z życia pełnymi garściami, a dzięki temu cieszyć się lepszym i dłuższym życiem niż ponuracy. Jednak jeżeli odpowiednie spojrzenie na świat przysparza nam problemów, nie łammy się, jest bowiem kilka prostych kroków, które pomogą nam stać się szczęśliwymi, a przez to zdrowymi.

Po pierwsze nie możemy pod żadnym pozorem nastawiać się na niepowodzenie, wytyczając sobie cele, których nie mamy szansy osiągnąć. Pamiętajmy, że do wielkich wyników dochodzi się krok po kroku, dlatego czerpmy satysfakcję z małych zwycięstw, jakie uda nam się osiągnąć na drodze do wielkiego sukcesu.

Po drugie otaczajmy się ludźmi, na których zawsze możemy liczyć, którzy myślą pozytywnie i pomogą nam się podnieść w ciężkich chwilach. Negatywne myślenie jest bowiem zaraźliwe – otaczanie się ludźmi niezadowolonymi z życia sprawia, że prędzej czy później się do nich upodobnimy… Nastawmy się więc na spędzanie czasu z wysokoenergetycznymi optymistami, a na pewno nie pożałujemy takiej decyzji.

Po trzecie urzeczywistniajmy swoje pragnienia, nie postrzegajmy siebie jako zagubionych osób, które nie mają powodu, aby wstać rano z łóżka, ale szukajmy wokół nas tego, co naprawdę nas uszczęśliwa, nawet jeżeli jest to jakaś drobnostka, i poświęcajmy jej jak najwięcej z siebie, nie pozwalając, aby szarość życia pomieszała nam szyki. Budźmy się z obietnicą poświęcenia części dnia na swoją pasję – i od razu będzie nam się łatwiej żyło.

Po czwarte – koniecznie zacznijmy inaczej mówić! Słowa wypowiadane przez nas mają ogromny wpływ na naszą postawę, jeżeli więc ktoś pyta nas, jak się mamy, zamiast mamrotać pod nosem, jak jest nam źle, pełni optymizmu zachwalajmy swoją obecną sytuację – dawanie takich pozytywnych odpowiedzi sprawi, że nasz mózg również zacznie wierzyć w to, że rzeczywiście tak świetnie się czujemy.

Do dzieła więc – i głowa do góry!

Aby sprawdzić, co znaczy sen, w którym pojawia się optymista – kliknij tutaj.