Pięć postanowień na płodny rokModa na postanowienia noworoczne przyszła do nas z Zachodu. Najczęściej dotyczą one utraty wagi, poprawy finansów, lub znalezienia partnera.

A jeżeli w nadchodzącym roku pragniesz zajść w ciążę, proponujemy Ci pięć postanowień, których realizacja pozytywnie wpłynie na płodność Twoją i partnera – i zwiększy Wasze szanse na upragnione maleństwo. Oto nasze propozycje:

  1. Oboje zrezygnujcie z palenia papierosów. Dym papierosowy jest jedną z kluczowych toksyn obniżających płodność człowieka. Palenie osłabia rezerwę komórek jajowych i obniża jakość nasienia.
  2. Przyjrzyj się diecie swojej i partnera. Wyeliminuj wysoko przetworzoną żywność, słodycze i kofeinę. Przeczytaj nasz darmowy e-book o diecie zwiększającej płodność i zastosuj kurację preparatem Femifertil.
  3. Ogranicz spożycie alkoholu do minimum (nawet piwa i wina). Jeżeli starasz się o poczęcie od dłuższego czasu – zrezygnuj z alkoholu całkowicie, ponieważ nawet mała ilość może zmniejszyć Twoje szanse na poczęcie nawet o połowę. Masz ochotę na relaksujący napój? Zamiast lampki wina zaparz filiżankę pysznej herbatki Femitea.
  4. Zadbaj o codzienny, łagodny wysiłek fizyczny. Uwaga – ważne, aby wysiłek nie był zbyt forsowny, szczególnie w drugiej fazie cyklu, bo wówczas może przeciwdziałać Twoim staraniom o dziecko. Doskonałe formy ruchu to: energiczne spacery (przynajmniej 2 km dziennie), joga, pływanie, taniec towarzyski, jazda rowerem. Najlepiej stosować kilka różnych form ruchu naprzemiennie.
  5. Oczyść swoje środowisko. Pisaliśmy już o negatywnym wpływie toksyn w naszym otoczeniu na płodność kobiet i mężczyzn. Ich źródłami mogą być chemia gospodarcza, pestycydy, a nawet kosmetyki. Przeczytaj nasz artykuł o tym, jakich źródeł toksyn powinnaś unikać, aby zwiększyć swoje szanse na ciążę.

Stosując powyższe zasady zrobisz bardzo wiele, aby zwiększyć płodność Twoją i partnera. Wraz z całym zespołem fiter.pl życzymy Ci w Nowym Roku zdrowia, spokoju ducha, i jak najszybszej realizacji marzeń o własnym dziecku.