„Piłka jest jedna, a bramki są dwie”

Tytułowy cytat oczywiście jest autorstwa śp. Kazimierza Górskiego, legendarnego selekcjonera reprezentacji Polski w piłkę nożną, który poprowadził nasze „Orły” to wielkich sukcesów. Nie bez powodu pojawiła się tutaj jego sławna wypowiedź. W niniejszym artykule chcieliśmy pochylić się głębiej zwłaszcza nad pierwszą częścią tytułu. Przed Państwem piłka, która nie jeden stadion widziała, niejedno piękną bramkę zdobywała. Potrafi zadać ostateczny cios i być przyczyną łez wielu kibiców. Bez niej nie byłoby niczego, jakby powiedział klasyk.

Występuje w wielu dyscyplinach, ale to piłka nożna bezsprzecznie wzbudza najwięcej emocji. A skoro Finał Ligi Mistrzów zbliża się wielkimi krokami to postanowiliśmy zaprezentować piłkę, zaprojektowaną specjalnie na ten wyjątkowy wieczór. Przed Państwem adidas Finale Berlin, którą mieli okazję już rozgrywać swoje mecze piłkarze podczas fazy pucharowej Champions League. Wnikliwi obserwatorzy z pewnością dostrzegą na piłce najpopularniejsze symbole stolic Niemiec, a mianowicie Bramę Brandenburską i Stadion Olimpijski, który będzie areną zmagań 6 czerwca, kiedy to zmierzą się ze sobą gladiatorzy z Turynu i Barcelony. To będzie wojna, w której swój spory udział będzie miał widoczny na zdjęciu kulisty przedmiot. Sam Leo Messi spróbują ją wbić do bramki rywala.

Adidas przyzwyczaił nas do solidności, dlatego finałowa piłka została zaprojektowana z dbałością o każdy detal, gwarantując maksymalną kontrolę nad piłką. Elegancja i wytrzymałość to główne atuty tej niesamowitej futbolówki, do produkcji której wykorzystano specjalne zgrzewane panele w kształcie gwiazd. Zapewnia to jednolitą powierzchnie bez udziału szwów. Każda część piłki powstawała z myślą o komforcie zawodników, którzy będą mogli wzbić się na wyżyny swoich ogromnych umiejętności. Powstała zatem z myślą o nas, żebyśmy oglądali widowisko klasy światowej. Jesteśmy przekonani, że tegoroczny finał Ligi Mistrzów na długo zapadnie nam w pamięci. Nie dlatego, że Juventus i Barcelona pierwszy raz zagrają razem w finale. Dlatego, że będzie to magiczny wieczór, podczas którego wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Wszystko teraz tylko w nogach piłkarzy, którzy będą kopali piłkę, która zapewnia większą przewidywalność trajektorii lotu. Mniej strzałów będzie dziełem przypadku, a więcej wysokich umiejętności zawodników.

Adidas Finale Berlin OMB została wykonana z najlepszych materiałów, które zostały zatwierdzone przez FIFA. Nie bez powodu. Futbolówka uzyskała rewelacyjne wyniki w testach na wagę, wchłanianie wody, obwód czy wagę. Kulisty ideał!