To, że polska medycyna od kilku lat wygląda tragicznie, to jeden z większych mitów, jaki powstał. Często mylnie oceniamy stan polskiej medycyny poprzez działania NFZ oraz służby zdrowia.

Prawda jest taka, że w ostatnich latach polska medycyna rozwija się bardzo prężnie. Powstaje coraz więcej klinik, które wyposażone są w najnowsze sprzęty pozwalające w efektywny sposób dbać o nasze zdrowie. Również szpitale, zwłaszcza w większych miastach to coraz nowocześniejsze, kompleksowe ośrodki, w których pacjent może czuć się bezpiecznie.

Czasy przestarzałych sprzętów, źle dobranej kadry pracowniczej coraz częściej odchodzą do lamusa. Lekarze dzisiaj są wykształceni bardzo kierunkowo, znakomicie znają swój fach, wiedzą również jaka odpowiedzialność stoi za dbaniem o zdrowie swoich pacjentów. Mit, który utarł się w ostatnich kilku latach w naszym kraju, to niestety przykra zasługa instytucji, które związane są stricte z medycyną, takich jak NFZ, który niestety z roku na rok traci autorytet, a decyzje przez nań podejmowane coraz częściej są krytykowane.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.