Przebieg leczenia

Główną substancją leczniczą pijawek jest hirudyna – to już wiemy. Warto dowiedzieć się więcej o sposobie działania tej substancji. Pijawki nie leczą chorego organu, ale leczą przyczynę choroby. Można to porównać do sytuacji, kiedy osoba chora na żylaki podejmuje kurację w celu pozbycia się żylaków na nogach. Wyleczone żylaki powodują nie tylko to, że nogi są zdrowe, ale również reguluje się ciśnienie krwi, spada cholesterol. Czyli lecząc przyczynę nadciśnienia i podwyższonego cholesterolu – w tym wypadku lecząc żylaki – zostaje uruchomiony cały mechanizm w wyniku którego organizm staje się zdrowszy.
Co o zdrowiu trzeba wiedzieć

Każda choroba zaczyna się od chorej komórki. Jeżeli komórki nie mają dostarczonych odpowiednich ilości substancji odżywczych, lub kiedy nie moga zostać wydalone substancje toksyczne z organizmu, komórki zaczynają chorować. Natomiast pijawki otwierają kanały, dzięki którym komórki są lepiej odżywione, jednocześnie gromadząc w swoim ciele substancje toksyczne z organizmu żywiciela.

Pijawki mają większą siłę leczenia, niż garść chemicznych preparatów. Co ciekawe, efekt działania pijawek utrzymuje się jeszcze na długo po zabiegu. W przypadku nagłych zachorowań, wystarczy jeden cykl leczenia pijawkami, aby zwalczyć chorobę. W przypadku przewlekłego schorzenia, cykl należy powtórzyć po pół roku. Im starsza choroba, tym leczenie jest trudniejsze, chociaż odnosi się to do każdej metody leczenia.
Nie taka pijawka straszna, kiedy poznać ją bliżej

Ugryzienie pijawki pacjenci odczuwają podobnie jak ukłucie komara. Po ukłuciu pijawka od razu wprowadza aktywne substancje do organizmu żywiciela. W tym czasie pacjent może odczuwać lekkie pieczenie lub swędzenie. Po tym czasie pijawka zaczyna już wysysać krew i nieprzyjemne odczucia mijają. Kiedy pijawka się pożywi, odpada samoczynnie, a następnie poddawana jest utylizacji, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Pijawek nigdy nie wykorzystuje się powtórnie!

Przyroda obdarowała pijawki wspaniałymi właściwościami. W zamian za odrobinę krwi, pijawki wstrzykują do organizmu pacjenta całą apteczkę ogromnie efektywnych, naturalnych medykamentów. Substancje te nie posiadają negatywnych ubocznych działań – tego nie może zapewnić żaden lek. Więcej o substancjach aktywnych i działaniu pijawek znajduje się w artykule uniwersalny lek na wszystko.