Każda kobieta chce uwodzić spojrzeniem, jednak niekiedy nasze rzęsy nie do końca spełniają nasze oczekiwania. W takiej sytuacji można zdecydować się na sztuczne rzęsy wyglądają pięknie, a do tego możemy zaoszczędzić czasu na wykonywaniu makijażu. Ponieważ jednak do wyboru jest wiele rodzajów sztucznych rzęs, warto zastanowić się nad tym, które będą odpowiednie.

Pomoc kosmetyczki

Najlepiej na zabieg przedłużania rzęs zdecydować się u kosmetyczki. Dlaczego? Będzie ona wiedziała, jaki rodzaj sztucznych rzęs wybrać i w jaki sposób je nałożyć, by najmniej obciążać naturalne rzęsy. Dzięki temu nasze rzęsy nie będą się niszczyć, ale również efekt będzie o wiele lepszy. Poza tym zabieg wykonany przez kosmetyczkę jest trwalszy – takie rzęsy trzymają się nawet około 6 tygodni. Kosmetyczka zwróci również uwagę na to, jak należy o sztuczne rzęsy dbać, np. regularnie je uzupełniając.

Jakie rzęsy mamy do wyboru?

1.Rzęsy jedwabne

Rzęsy jedwabne są wykonywane z protein naturalnego jedwabiu. Dzięki temu w dużym stopniu wyglądają jak naturalne rzęsy. Są one niezwykle lekkie i nie obciążają naturalnych rzęs. Ogromną zaletą rzęs jedwabnych jest ich uniwersalność – można w nich pływać, nosić szkła kontaktowe, robić makijaż. Warto jednak unikać wodoodpornych tuszy, gdyż ich usuwanie niszczyłoby rzęsy.

Rzęsy jedwabne należy codziennie delikatnie przeczesać, by je wyrównać i przywrócić im odpowiedni kształt.

2.Rzęsy z futra norek syberyjskich

Poszczególne rzęsy mają podobną grubość, ale różna długość – dzięki temu wyglądają bardzo naturalnie. Kolejną zaletą rzęs z futra norek jest ich lekkość i delikatność, więc nie są obciążeniem dla naturalnych rzęs. Trzeba jednak zachować ostrożność i sprawdzić czy nie mamy uczulenia na takie furto. Rzęsy z futra norek syberyjskich można malować, jednak wymagają one używania tuszy na bazie wody, gdyż inne mogłyby je zniszczyć i osłabić klej.

3.Rzęsy syntetyczne

Rzęsy syntetyczne to rzęsy o wyjątkowo regularnym kształcie. Są jednak niezbyt elastyczne i delikatne, więc bardziej obciążają naturalne rzęsy. Do wyboru są rzęsy o różnej grubości, długości i podkręceniu, więc można je dostosować do swoich wymagań. Odpowiednio dobrane rzęsy będą wyglądać naturalnie. Zaletą rzęs syntetycznych jest to, że nie uczulają, więc są bezpieczne dla wszystkich. Trzeba jednak ostrożnie je pielęgnować, i delikatnie rozczesywać, gdyż lubią się plątać.

Wybór jest zatem spory. Dzięki temu każda kobieta może pochwalić się zniewalającym spojrzeniem.