Kupno roweru to naprawdę poważna sprawa- zazwyczaj takiego zakupu dokonujemy raz na kilka lat. Dobrze więc, aby wybór ten był przemyślany, a zakupiony rower odpowiadał naszym potrzebom. Dzięki temu będziemy z niego zadowoleni.

Długie czy krótkie trasy?

Jeśli potrzebujemy roweru, którym będziemy pokonywać krótkie trasy po mieście- idealny okaże się rower miejski, który jednocześnie jest wygodny, ale również bardzo stylowy. Dodatkowo umieszczony na kierownicy spory koszyk pozwoli na wygodne transportowanie zakupów i innych rzeczy. Szerokie, zazwyczaj spore siodełko wypełnione pianką lub żelem sprawdzi się na niezbyt długich trasach.

Jeśli jednak zależy nam na pokonywaniu długich tras w terenie- lepszym rozwiązaniem okaże się rower górski lub turystyczny, na którym odnajdziemy się bez znaczenia po jakiej powierzchni chcemy jechać. Tego rodzaju rower posiada także inne komfortowe rozwiązania, które pomagają chociażby podczas wjeżdżania na strome zbocze. Odwiedzając sklep z rowerami Kraków znajdziemy wiele takich propozycji.