Chcesz zajść w ciążę? Jedz trawę! A raczej pij. No i nie taką zwykłą. Chodzi o trawę pszeniczną, czyli młode pędy zboża, z którego najczęściej robi się mąkę na chleb.

Trawa pszeniczna wspomaga płodnośćTrawa pszeniczna jest zaliczana do tzw. superpokarmów, czyli żywności wyjątkowo bogatej w składniki odżywcze. Jest bogatym źródłem witamin A, E, i B, mikroelementów, i aminokwasów. Zawiera też dużo chlorofilu, który ma właściwości oczyszczające i jest silną bronią w walce z nowotworami, oraz chorobami autoimmunologicznymi. Co najważniejsze, badania naukowe wskazują, że związki chlorofilu szybko pomagają obniżyć poziom hormonu folikulotropowego (FSH), który jest często zbyt wysoki u kobiet po 35 roku życia i sygnalizuje zaburzenia płodności.

Sok z trawy pszenicznej bardzo łatwo jest uzyskać w warunkach domowych. Trawę hodujemy w doniczkach lub na tackach do hodowli sadzonek. Kiedy trawa ma około 15cm wysokości, ścinamy kilka garści i wyciskamy sok za pomocą sokowirówki, lub gęstej gazy (po uprzednim zmiksowaniu w blenderze z odrobiną wody). Tak uzyskany sok możemy pić codziennie w ilości 50-150 ml.

Alternatywą do picia świeżego soku jest przyjmowanie kapsułek z chlorofilem lub wyciągiem z trawy pszenicznej, choć takie suplementy są dużo droższe, niż świeże rośliny i nie są tak wartościowe odżywczo.