Bardzo cieszy mnie fakt, że tak wielu ludzi zaczęło się ostatnio interesować sportami siłowymi i wytrzymałościowymi. Z tego też powodu stwierdziłem, że napiszę artykuł odpowiadający na relatywnie często zadawane mi przez nich pytanie. W dzisiejszym tekście opowiem, jak można trenować przedramiona.
Jednym z najoczywistszych rozwiązań wydaje się używanie specjalnych urządzeń do tego celu. Dzięki nim możemy ściskać i powoli otwierać dłoń, czemu przeciwstawia się opór przyrządu. Jednakże nie pomoże nam to zbudować silnych przedramion.
W istocie, najbardziej skuteczny ze wszystkich trening przedramion to połączenie trzech ćwiczeń z masą własnego ciała. Pierwsze z nich to podciąganie, które pozwoli nam wyrobić statyczną siłę dłoni i przedramion poprzez wystawienie tych części ciała na długotrwały, niezmienny wysiłek. Drugie z nich, pompki, wzmocnią i uelastycznią stawy nadgarstków. Trzecim zalecanym przeze mnie ćwiczeniem są dipy, dzięki którym znacznie zwiększymy odporność naszych kości na ściskanie.