Często sądzimy, że trening profesjonalnych sportowców polega wyłącznie na zajmowaniu się konkretną dyscypliną. Uważamy, że siatkarze przede wszystkim skupiają się na obmyślaniu taktyki i rozgrywaniu meczy. Jednak ich trening najczęściej wygląda zupełnie inaczej.

Siatkarze przede wszystkim skupiają się na swojej kondycji. Musi być ona nienaganna. Stałe poruszanie się po boisku bywa bowiem bardzo męczące. Tym bardziej, że mecze siatkówki potrafią trwać nawet kilka godzin. Oznacza to, że zawodnicy muszą być w świetnej formie. Dlatego właśnie regularnie biegają oraz wykonują ćwiczenia sprawnościowe. Dzięki nim mogą popracować nad swoją kondycją, aby później swobodniej poruszać się po boisku.

Oprócz tego każdy siatkarz wie, że w sporcie ważna jest również taktyka. W siatkówce liczy się każdy, nawet najmniejszy ruch. Wszystko musi być zaplanowane. Dlatego właśnie drużyny wraz ze swoimi trenerem obmyślają różne taktyki. Dzięki temu mogą zdobywać więcej punktów podczas różnych spotkań i rozgrywek.