Ciągły pośpiech, jaki towarzyszy współczesnemu człowiekowi, powoduje, że niewiele osób, w przypadku wystąpienia dolegliwości, ma cierpliwość leczyć się metodami znanymi od wieków, na przykład ziołami. Zdecydowanie wygodniej jest sięgnąć po elegancko zapakowaną tabletkę czy suplement, niż cierpliwie parzyć ziółka. Tym bardziej, że zanieczyszczenie środowiska nie zawsze pozwala mieć zaufanie do jakości samodzielnie zbieranych ziół (jeśli ktoś się na nich zna), coraz mniej jest też miejsc, gdzie one rosną.

Zioła z upraw ekologicznych

Zioła na płodność: Herbatka Femitea i Kapsułki Wiesiołek NaturkapsJednak są sytuacje, gdy lepiej jest skorzystać z ziół niż z leków chemicznych. Taką sytuacją może być ciąża lub jej planowanie. Zioła na płodność dostępne w naszym sklepie produkowane są z roślin uprawianych w warunkach ekologicznych i dobierane w herbatkach ziołowych zgodnie z wiedzą zielarską. Forma herbaty ekspresowej ułatwia korzystanie z produktu.

Herbatka Femitea

Dla kobiet planujących ciążę przeznaczona jest herbatka Femitea.

Zawiera ona w swym składzie zioła, które nie tylko są składnicą witamin i minerałów, ale mają też pozytywny wpływ na organizm przyszłej matki. Są wśród nich:

• liść maliny – nie tylko wzmacnia mięśnie macicy, ale i reguluje cykl menstruacyjny,
• liść pokrzywy – działaj bakteriobójczo, zapobiegając infekcjom pochwy i poprzez swe moczopędne działanie oczyszczaj organizm z toksyn,
• liść mięty pieprzowej – obniża m.in. napięcie mięśni gładkich,
• czerwonokrzew afrykański – działa przeciwskurczowo, przeciwzapalnie, uspokajająco i zapobiega stresowi oksydacyjnemu powodowanemu przez wolne rodniki,
• owoc dzikiej róży – jest bogatym źródłem witaminy C, A, K oraz witamin z grupy B; działa wzmacniająco i przeciwzapalnie, zwalcza wolne rodniki

Herbatka Femitea jest sprzedawana w pojedynczych opakowaniach, w trój-pakach i w sześcio-pakach.

Kapsułki Wiesiołek Naturkaps

Kapsułki Wiesiołek Naturkaps zawierające olej z wiesiołka nie są wprawdzie typowymi ziołami na płodność, bo nie trzeba ich parzyć, ale wypada tu o nich wspomnieć, z dwóch względów:
• wiesiołek też jest rośliną
• działanie preparatu sprzyja zapłodnieniu, ponieważ dzięki nim wytwarza się więcej płodnego śluzu szyjkowego, w którym plemniki są w stanie dłużej przetrwać, co może ułatwić zapłodnienie.