Dobry gadżet dla rodziców
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W dzisiejszych czasach producenci artykułów dla dzieci i niemowląt prześcigają się cały czas w swoich pomysłach. Dzięki ich udogodnieniom, młodzi rodzice mają bardzo ułatwione wychowywanie dzieci, jak również mogą spać spokojnie, ponieważ dzieci są bezpieczne. Jednym z ciekawszych i coraz częściej wybieranych gadżetów jest monitor oddechu, dzięki któremu można przestać martwić się, czy dziecko aby na pewno oddycha śpiąc w łóżeczku.
Monitor oddechu to również dobra metoda przy wcześniakach i dzieciach, które zagrożone są chorobami układu oddechowego. Najczęściej jest to specjalna mata, którą umieszcza się pod prześcieradłem dziecka, na materacyku. Często monitor oddechu połączony jest również bezpośrednio z nianią elektroniczną. Mierzy on częstotliwość oddechu młodego człowieka i alarmuje, jeżeli dziecko przestaje oddychać. W całym domu rozlega się wówczas bardzo głośny alarm.
Trzeba pamiętać jednak o tym, aby monitor taki wyłączyć, kiedy młodego człowieka wyjmujemy z łóżeczka, ponieważ z pewnością sprzęt zacznie wyć w nocy i może obudzić wszystkich sąsiadów swoim alarmem.