Ćwiczenia odchudzające – jak ćwiczyć żeby schudnąć ?

Moi znajomi po tym jak udało mi się osiągnąć dobrą sylwetkę pytali mnie jaką dietę i jakie ćwiczenia odchudzające stosowałem. Często ludzie myślą że taka przemiana wymaga nietuzinkowych środków by zmienić swoje ciało. Ale nie jest to prawdą. Po prostu trzeba zmienić pewne nawyki i stare niezdrowe przyzwyczajenia. Podstawą osiągnięcia wyznaczonego celu jest jest nabycie wiedzy ( w tym wypadku na temat żywienia i treningu ) i konsekwentne wdrożenie ułożonego planu w życie i w cale nie musi być to uciążliwe ani trudne. Na temat racjonalnego żywienia i ćwiczeń wiele napisałem w moim darmowym poradniku, którego udostępniam tutaj. Słyszałaś o 7 Minutowym Treningu? KLIKNIJ TU teraz i sprawdź!!!

Dobrze jest poświęcić na ćwiczenia aerobiczne i siłowe chociaż 15 minut dziennie lub co drugi dzień w zależności od indywidualnej formy. Trzeba tak ćwiczyć by się nie przemęczać bo szybko można zacząć i tak samo szybko skończyć z kontuzją wynikająca z przeciążenia – potem to prowadzi do kilku dniowej przerwy, zniechęcenia i frustracji. Ja ćwiczyłem od 10 do 30 minut dziennie w zależności od tego jak jak się czułem na siłach tak by się nie przeforsować – ćwiczenia są tylko uzupełnieniem do pobudzenia metabolizmu a podstawą jest prawidłowo skomponowana dieta.

Jestem zdania że lepiej zacząć pomału i dostosować trening do własnej wydajności organizmu. Na początek wystarczy nawet 7 minut lekkich ćwiczeń aerobowych i 15 minut ćwiczeń obwodowych na siłowni na przemiennie każdego dnia. Z czasem nabiera się kondycji a mięśnie stają się bardziej wydajne i można wydłużyć trening. W internecie znajduje wiele informacji na temat tego by ćwiczenia odchudzające miały efekt należy ćwiczyć dłużej niż 20minut. Osobiście się z tym nie zgodzę ponieważ już kilka minut wystarczy by pobudzić nasz metabolizm i wzmożyć działanie naszego układu krwionośnego co przyczynia się do podkręcenia metabolizmu na dłuższy czas, niż trwają same ćwiczenia, przez co nasz organizm przestawia się na wytwarzanie energii, a nie na jego magazynowanie w postaci tłuszczu w tkance.

Ważna jest też gimnastyka codziennie rano lub wieczorem by porozciągać i uelastycznić mięśnie. Podstawą dobrego treningu musi być dobrze zbilansowana dieta bo bez tego ćwiczenia nie mają większego sensu bo w przeciwnym razie uzyskamy tylko zwiększenie masy mięśniowej i ich wytrzymałości lub tez ich wyniszczenie jeśli dieta nie dostarczy nam odpowiednich substancji odżywczych .