Warto dbać o zdrowie i zacząć myśleć o tym, co spożywamy. Zjedzenie szklanki soku wyciśniętego wprost z owoców albo wypicie owocowego napoju z dużą ilością cukru albo zjedzenie batonika na pusty żołądek powoduje, że ścinają się długotrwale żyjące w naszym organizmie białka, dlatego jedzenie słodyczy na pusty żołądek jest bardzo szkodliwe.

Niestety jest to zła nowina również dla tych osób, które jedzą owoce na pusty żołądek rano, a także dla całej rzeszy mieszkańców basenu Morza Śródziemnego, którzy z chęcią zjadają bardzo słodkie śniadania razem z owocami i słodzoną kawą. Jest to dla nich najlepsza opcja ze względu na to, że rano nie jest jeszcze tak gorąco jak w dzień i wtedy ma się ochotę na najbardziej kaloryczny i pozytywny posiłek.

Jednak jest to zwodnicze działanie na organizm, nie można dostarczać rano zbyt dużo cukru organizmowi wygłodzonemu przez noc. Aby dowiedzieć się jak cukier działa na białka, wystarczy obejrzeć w internecie eksperyment chemiczny polegający na wlaniu do szklanki z roztworem cukru trochę białek – białka wtedy zmieniają swoją strukturę.