Endodoncja

Endodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem kanałowym zębów. W przypadku stanu zapalnego miazgi zęba konieczne jest leczenie kanałowe Warszawa. Nie jest to przyjemny zabieg i dość długotrwały, często podzielony na kilka wizyt. Na szczęście dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym i komfortowym warunkom, prawdopodobieństwo zakończenia leczenia sukcesem jest bardzo wysokie. Urządzenia takie jak mikroskop, pilniczki ze stopu tytanu z niklem, specjalne urządzenia mierzące długość kanałów, ultradźwiękowe urządzenia do płukania kanałów, zapewniają wysokie standardy leczenia. Niezawodne znieczulenia zapewniają bezbolesne przeprowadzenie zabiegu oraz komfort pacjenta.
Rozwiązania protetyczne, które stomatolog może zaproponować pacjentowi po leczeniu kanałowym zakończonym sukcesem, wzmacniają osłabione tkanki zęba oraz przywracają zaburzoną estetykę.
Mimo wysokiej klasy stomatologii zachowawczej i protetyki należy zawsze dbać o własne uzębienie: stosować podstawowe zasady higieny jamy ustnej oraz dbać o odpowiednią dietę.