Każdy z nas latem chce wyglądać możliwie jak najlepiej. Dlaczego akurat latem? Oczywiście, wszyscy wolelibyśmy aby taki stan rzeczy utrzymywał się przez cały rok. Jeśli jednak nie zadbaliśmy o to odpowiednio wcześniej, to właśnie letnie skąpe stroje, wizyty na plaży w bikini i krótkie spodenki mogą być idealną motywacją do zadbania o swoją sylwetkę i przede wszystkim o poprawę zdrowia.
Kiedy już zdecydujemy się wprowadzić zmiany w naszym żywieniu warto też zadbać o zwiększenie ilości ruchu. Wysiłek fizyczny to nie tylko spalanie tkanki tłuszczowej, ale też wspieranie pracy serca, zwiększanie wydolności płuc i poprawa pracy układu krążenia.
Podczas aktywności fizycznej i po niej wydzielają się endorfiny, dzięki czemu trening sam w sobie poprawia nam nastrój. Poprawia stan zdrowia, pomaga gubić nadprogramowe kilogramy, rzeźbić sylwetkę, poprawia nastrój, dotlenia mózg… Czy są w ogóle jakieś minusy?
Przed rozpoczęciem treningów powinniśmy poradzić się lekarza i dowiedzieć, czy tego typu wysiłek jest dla nas wskazany, a dodatkowo aby zadbać o bezpieczeństwo naszych stawów zainwestować w dobrze amortyzujące obuwie sportowe.