Patrząc na mapę turystyczną Polski, nie może zabraknąć przepięknego terenu jakim są Mazury. Ta bajeczna kraina jeziorami płynąca, zachęca do rejsu żaglówkami, spływami kajakowymi czy wynajęciem rowerków wodnych. Nic dziwnego, że Mikołajki są najbardziej znanym turystycznie miastem, do którego przyjeżdżają tysiące turystów rocznie.
Jak spędzić tam czas? To jedna z obaw, zanim poznamy mazurski klimat. Opcji na czas wolny jest sporo – wszystko zależy od Twoich zasobów finansowych. Najpopularniejszą rozrywką jest wynajęcie jachtów – cena waha się około tysiąca złotych za dobę. Do tego trzeba doliczyć czarter jachtów motorowych, co wiąże się z kilkoma złotymi więcej. Jednak, kiedy wynajmujesz na kilka osób, ta cena nie jest wcale wygórowana. Zawsze można skorzystać z żaglówek, które są kilkanaście złotych tańsze czy też rowerki wodne, które wynajmiesz na cały dzień już za dwieście złotych.
Jeśli chociaż raz spróbowałeś żaglówek czy też wybrałeś się w rejs jachtem, pewnie spróbujesz tego jeszcze wiele razy. Jeziora uzależniają, a Mazury są odpowiednim miastem do realizowania naszych miłych „nałogów”.