Wiele się mówi ostatnimi czasy o podnoszeniu jakości swojego życia, co ma wpływać korzystnie i na jego długość, i na nasze samopoczucie. W internecie można znaleźć wiele różnych recept i planów pomagających to osiągnąć, by jak najdłużej zachować zdrowie. Co ciekawe, w ten nurt włączyły się na przykład klasztory, oferując pobyty połączone z postem zwykłym albo na przykład z postem świętej Hildegardy. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem i ich uczestnicy twierdzą, że ich życie rzeczywiście się zmieniło.
By zadbać o swoje zdrowie i życie, niekoniecznie trzeba się zamykać w klasztorze. Warto jest znaleźć rozsądne oferty i recepty diet oczyszczających oraz zestawy ćwiczeń, jakie możemy wykonywać w domu. Często można skorzystać z blogów, które prowadzą osoby zainteresowane tą tematyką albo poszukać informacji na forach.
Oczywiście wcielając w życie czyjeś rady i zalecenia, nie możemy stracić zdrowego rozsądku i musimy pamiętać, że priorytetem jest nasze zdrowie, nie zaś niemądre działania.